O nas

Nasza hodowla od kilku lat plasuje się w czołówce Okręgu Tarnów. Corocznie nasze gołębie uczestniczą w Wystawach Okręgowych i reprezentują Okręg Tarnów na Wystawie Ogólnopolskiej. Na ostatniej wystawie w Sosnowcu w 2020 mieliśmy 7 gołębi. Miedzy innymi samiczka PL-0438-16-2013 w Kategorii Wyczyn uplasowała się na 10 miejscu w Polsce, zdobywając 27 konkursów na 28 możliwych oraz łącznie 11 734,420 konk/km zdobywając: 1, 5, 8, 9, 10, 11, 19, 22, 23, 26 itd. konkurs rywalizując średnio z około 2 tys gołębi.Jak również samiczka PL-0438-15-6087 w Kategorii Sport C uplasowała się na 21 miejscu w Polsce zdobywając: 1, 1, 2, 7, 8 i 39 pozycję na listach konkursowych z 3 lotów lista rejonowa (3 oddziały) oraz z 3 lista oddziałowa.

W naszej hodowli znajdują się gołębie pochodzące z wybitnych polskich, holenderskich, belgijskich oraz niemieckich hodowli takich jak: Peter van de Merwe, Vredeveld-Leemhuis, Gerard Schalkwijk, Martin van Zon, rodziny Herbots, Engels Jos & Jules, Jan Ouwerkerk, R+M Klement, Nico van Muylder, J.C. Polder, Marek i Marcin Rzepka, Michał Turlej, Marcin Pacho, Robert Grochwoski i wielu innych.

Najnowsze nabytki to gołębie ze słynnej lini Red Bullens od Jana Bullensa, są to gołębie na loty maratońskie.

Gdy zaczęliśmy przygodę z gołębiami pocztowymi naszym marzeniem było zajmowanie czołowych miejsc na szczeblu sekcyjnym, później marzenia przeniosły się na oddział jak i okręg aktualnie Naszym celem numer 1 jest zdobycie tytułu Mistrza Polski jak również wyhodowanie gołębia olimpijskiego. Zawsze czy to w życiu osobistym czy zawodowym jak i również w przypadku naszej wspólnej pasji zakładamy sobie ambitne cele i konsekwentnie do nich dążymy i je realizujemy. 

Z pozdrowieniem

Dobry Lot!