Przejdź do treści

O nas

Nasza hodowla od kilku lat plasuje się w czołówce Okręgu Tarnów jak również Regionu IV Kraków. Corocznie nasze gołębie uczestniczą w Wystawach Okręgowych i reprezentują Okręg Tarnów na Wystawie Ogólnopolskiej. Na wystawie w Sosnowcu w 2020 mieliśmy 7 gołębi. Miedzy innymi samiczka PL-0438-16-2013 w Kategorii Wyczyn uplasowała się na 10 miejscu w Polsce, zdobywając 27 konkursów na 28 możliwych oraz łącznie 11 734,420 konk/km zdobywając: 1, 5, 8, 9, 10, 11, 19, 22, 23, 26 itd. konkurs rywalizując średnio z około 2 tys gołębi.Jak również samiczka PL-0438-15-6087 w Kategorii Sport C uplasowała się na 21 miejscu w Polsce zdobywając: 1, 1, 2, 7, 8 i 39 pozycję na listach konkursowych z 3 lotów lista rejonowa (3 oddziały) oraz z 3 lista oddziałowa.

W naszej hodowli znajdują się gołębie pochodzące z wybitnych polskich, holenderskich, belgijskich oraz niemieckich hodowli takich jak: Peter van de Merwe, Vredeveld-Leemhuis, PIPA Elite Center( linia „Porsche 911”), Dirk Van Den Bulck, ZG Wulhorst, Leo Heremans,  Andreas Drapa, Gino Clicque,  Jan Bullens (Red Bullens), Gerard Schalkwijk, Martin van Zon, rodziny Herbots, Engels Jos & Jules, Jan Ouwerkerk, R+M Klement, Nico van Muylder, J.C. Polder, Marek i Marcin Rzepka, Michał Turlej, Marcin Pacho, Robert Grochwoski, Tadeusz Gierczak, Rafał Dawid, Krzysztof Szkolny i wielu innych.

Gdy zaczęliśmy przygodę z gołębiami pocztowymi naszym marzeniem było zajmowanie czołowych miejsc na szczeblu sekcyjnym, później marzenia przeniosły się na oddział jak i okręg aktualnie Naszym celem numer 1 jest zdobycie tytułu Mistrza Polski jak również wyhodowanie gołębia olimpijskiego. Zawsze czy to w życiu osobistym czy zawodowym jak i również w przypadku naszej wspólnej pasji zakładamy sobie ambitne cele i konsekwentnie do nich dążymy i je realizujemy. 

Z pozdrowieniem

Dobry Lot!

"Złota Para"